Talent Education program

Nositelem projektu Erasmus + je vzdělávací organizace SCOL v holandském Leidenu. Cílem projektu je umožnit nadaným žákům rozvinout maximálně svůj potenciál. V rámci projektu budou zapojení učitelé systematicky vzděláváni a vedeni k rozpoznávání nadaných dětí a žáků a ke zlepšování jejich školních výkonů a motivace.

Hlavními cíli jsou:

  • Zdokonalení vyučovacích hodin, bloků
  • Zdokonalování dovedností učitelů
  • Zdokonalování vzájemné spolupráce a kooperace mezi školami i dalšími partnery ve vzdělávání

 

Součástí projektu je i výzkum metakognitivních strategií nadaných žáků, na kterém spolupracujeme s profesorem Marcelem Veenmanem, Ph.D z Leidenské university.

Jedno z prvních setkání v projektu proběhlo v rámci mezinárodní akce s názvem IX. mezinárodní konference pedagogů mateřských škol: Nadané a talentované děti předškolního věku. Zprávu z konference si můžete přečíst zde.

Logo projektu:

Kam dále:

O metakognici a nadání
Projekty
Facebooková skupina

Chcete se poradit s odborníky či rodiči nadaných dětí z celé ČR? Podělit se s nimi o své zkušenosti či názory? Být v kontaktu se stále rostoucí komunitou, která se zajímá o téma nadání? Zapojte se do facebookové skupiny "Nadané děti", která je určena k diskusi a sdílení nových informací z oblasti nadání.

Matematický test TIM
Matematický test TIM

Právě vyšel Test pro identifikaci nadaných žáků v matematice pro 3.-5. třídu (TIM3-5).

Přečtěte si více informací o testu a způsobu distribuce.

Lajkněte si Invenio

Invenio je moderní diagnostický systém primárně určený k vyhledávání mimořádně nadaných žáků v 1.-5. třídě ZŠ. Systém umožňuje stanovit profil schopností testovaných žáků zábavným způsobem - pomocí jednoduchých videoher. Lajkněte si Invenio na Facebooku.