Zpráva ze semináře pro nadané děti z MjUNI

První společný celodenní seminář pro talentované děti se uskutečnil za podpory Jihomoravského kraje a Masarykovy univerzity v červnu v Univerzitním kampusu v Bohunicích. Za pomocí nadšených vysokoškolských pedagogů jsme se vydali do světa chemie, programování, matematiky, antropologie, sociálních vztahů a tvůrčího psaní. 

Pokud chcete alespoň krátce nahlédnout do samotného dění, plného  objevování a poznávání, podívejte se na krátkou reportáž: 

 

A to není vše. Jedním z výsledků naší premiéry je i tento časopis.

Anotace k jednotlivým blokům najdete níže:

 Informatika

 Přírodní vědy

 Matematika

 Žurnalistika

 Fyzika

 Biologie

 Sociální dovednosti

 Tvůrčí psaní

 Společná přednáška 1

 Společná přednáška 2

 

Už teď se těšíme, že budeme moci v podobných aktivitách pokračovat. Chceme systematicky vytvářet širší platformu rozvoje nadaných dětí, která by poskytovala další nové příležitosti a otevírala obzory. Myslíme si totiž, že cena za trvalou ztrátu zájmu, entuziasmu a nadšení z objevování je nejen pro samotné talentované děti, ale i pro celou naši společnost mimořádně vysoká. Pokud máte nadané děti a chcete je také zapojit, sledujte prosím naše stránky. Pokud fandíte podobným aktivitám, držte nám alespoň palce!

 

Šárka Portešová, za celý řešitelský tým

 

Fotky ze semináře

 
 
 

 

 

Projekty
Facebooková skupina

Chcete se poradit s odborníky či rodiči nadaných dětí z celé ČR? Podělit se s nimi o své zkušenosti či názory? Být v kontaktu se stále rostoucí komunitou, která se zajímá o téma nadání? Zapojte se do facebookové skupiny "Nadané děti", která je určena k diskusi a sdílení nových informací z oblasti nadání.

TIM 3-5 Verze 1.0
TIM 3-5 Verze 1.0

Právě vyšel Test pro identifikaci nadaných žáků v matematice pro 3.-5. třídu (TIM3-5).

Přečtěte si více informací o testu a způsobu distribuce.


Číst více >>